Съдържание на статията:
Преди да ти представя 5-те начина за сдобиване с Биткойн, нека първо обобщя информацията от предишните ми две статии.
Валутата биткойн не се издава и не се гарантира от правителство, организация или компания. Тя се поддържа и защитава от десетки хиляди компютри по света, чиято съвкупна мощ е хиляди пъти по-голяма от изчислителната мощ на Google, Amazon и IBM взети заедно. Стойността на биткойн се основава на тази изчислителна мощ, както и на предимствата му, за които ще говорим в следната статия. Независимо, че цената на един биткойн е вече над $2000, с биткойн могат да се извършват разплащания с размер по-малки от един цент.
Можем да се разплащаме с биткойн без нуждата от посредници – без банки, Visa, MasterCard, PayPal и подобни. Биткойн портфейл не е нещото, в което седят биткойните. Той е просто инструментът, с който управляваш своите биткойни в глобалната разплащателна система Биткойн. Портфейлът управлява множество биткойн адреси под една шапка. Таксите за изпращане на биткойн са минимални и не зависят нито от размера, нито от получателя на плащането.
Всъщност, при Биткойн държавните граници не съществуват – веднъж превърнати в биткойн, парите ти са налични от всяка точка на света, в която има интернет. Може дори да се каже, че биткойн е първата технология в историята на човечеството, която е по-силна от държавата и централизираната власт в нея.
Затова и много от нас гледат на биткойн не толкова като на модерна валута в интернет, а като социална съпротива срещу статуквото.
Ето ги и петте начина за сдобиване с Биткойн:
- Купуване – от борси, обменни бюра, от приятели и други.
- Заработване – продаване на време, продукти, услуги, интелектуална собственост и всичко останало за Биткойни.
- Спечелване – от облог и прочие.
- Наследяване – стига собственикът да е подсигурил паролите и локациите на съхранение на време, в противен случай никой, никога няма да може да използва тези Биткойни, които са били натрупани.
- Майнинг – копаене на Биткойн. Процесът наподобява добре познатата миньорска работа само че миньорите са мощни и добре оборудвани мини компютри.
Знаеш още начини за сдобиване с Биткойн? Сподели ги в коментар и аз ще ги добавя в статията.
Ако си пропуснал следните статии, сега е моментът да си ги наваксаш:
Биткойн се разцепи. А сега на къде? Кой ще поддържа новия Биткойн?
Биткойн: 4 важни факта за него за начинаещи (+1 урок за милиони)
Биткойн портфейл: Какви видове са и кой е най-правилният за теб?
Ако сега за първи път чуваш за Биткойн или си напреднал и търсиш още по темата, ела в #bitcoinBulgariaHelp – Facebook група, която е открита за всеки, който иска повече информация и съвет, относно Биткойн.
Очакваме те!